سایت رسمی شورای اسلامی شهر اصفهان امروز يکشنبه، 30 تير 1398
مسیر : صفحه اصلی/اخبار/اخبار ویژه/آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
کد محتوا : 33332
تعداد بازدید: 418
يکشنبه، 18 فروردين 1398
آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
خسروی:
آرزوی های رییس مرکز پژوهش‌های شورا برای اصفهان98
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان با اشاره به آرزوهایش در سال 98، گفت: در حوزه اقتصادی، می‌بایست اول صندوق سرمایه خطرپذیر اصفهان در سال ۹۸ تشکیل شود و حضور اصفهانی ها و پروژه های این شهر در بازار سرمایه بماند.
کوروش خسروی در نطق میان دستور هفتاد و دومین جلسه علنی شورا اظهار کرد: آرزو دارم که شهردار اصفهان همچون دو سال گذشته بر روابط بین الملل اهتمام بورزند و تجربه عمان و مسقط را بارها تکرار کنند و بهار امسال میلان و شیان را داریم. باید به صورت جدی به توسعه روابط بین الملل پرداخته شود.
 
وی افزود: در حوزه اقتصادی، می‌بایست اول صندوق سرمایه خطرپذیر اصفهان در سال ۹۸ تشکیل شود و حضور اصفهانی ها و پروژه های این شهر در بازار سرمایه بماند.
 
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان ادامه داد: امیدوارم سامانه «سیما» که سال گذشته رونمایی شد ابزار دست مدیران شهری شود.  امسال ۲۱۲ منزل مسکونی در سامانه "E reserving" رزرو شد و یک تراکنش ۳۰ میلیونی داشت که شروع خوبی به شمار می‌رود و امیدوارم از این دست کارها با نظارت هتل ها بهتر پیش رود.
 
خسروی تاکید کرد: انتظار داریم هم‌پیمایی به صورت پایلوت در شهر انجام شود. شهرستان مبارکه و شهرک علمی تحقیقاتی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم کارپولینگ را عملیاتی کنند.
 
وی گفت: امیدواریم مشکلات صنایع خلاق رفع و رجوع شود و نمایشگاه صنعت سینما برای دومین بار و با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شود. در حوزه معاونت شهرسازی باید دو طرح مصوبه ۱۳۹۶ در خصوص خورشیدی کردن ساختمان‌ها و پروژه های محرک توسعه هم امسال عملیاتی شوند.
 
رییس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر اصفهان خاطرنشان کرد: به جای اینکه مهاجران در حاشیه شهر سکنی گزید باید بتوانیم با خرید محصولاتش نیاز به مهاجرت را کاهش دهیم تا بتواند در شهر خودش زندگی آبرومند داشته باشد.

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
تمامی حقوق مادی و معنوی، متعلق به سایت رسمی شورای شهر اصفهان می باشد.