• 1399-01-21 23:22
  • کد محتوا:1585
ضرورت گذر از شرایط فعلی استفاده از تکنولوژی روز دنیا است

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر گفت: چیزی که باعث شده نماد هوشمندی اصفهان گرفته شود، نبود مدیریت یک پارچه شهری است

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل اسلامی شهر اصفهان نصیر ملت صبح امروز - یکشنبه 31 فروردین- در یکصدونوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر طی تذکری اظهار داشت: فرارسیدن سال جدید را تبریک می گویم و و ارزوی سالی سر شار از اتفاقات خوب برای مردم کشورم دارم. از تمامی کسانی که با تلاش خود به رشد و توسعه شهر کمک کردند تشکر می کنم و امیدوارم هرچه سریع تر از بحران این روزها به سلامت عبور کنیم.

وی افزود: وظیفه خودم می دانم از تمامی افرادی که در بخش های مختلف خدمت رسانی در داخل و خارج مدیریت شهری تشکر کنم و آرزوی سلامتی بیمارانی که گرفتار این ویروس هستند دارم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان  گفت: امروز پس از گذشت ۳۰ ماه از فعالیت شورای شهر  در دوره پنجم مدیریت و شهرداری آنچه مورد انتظار ماهیت شهر اصفهان در زمینه پیاده سازی شهر هوشمند بوده با واقعیت فاصله زیادی دارد.

نصیر ملت ادامه داد: زیر ساخت های متعدد فناوری اطلاعات و هوشمندی باعث شده مدیران شهری فکر کنند اصفهان در زمینه هوشمندی پیشتاز است. 

وی با بیان اینکه چیزی که باعث شده نماد هوشمندی اصفهان گرفته شود، نبود مدیریت یک پارچه شهری است، خاطرنشان کرد:  قیاس اصفهان با برخی از کلانشهر های پیش رو درزمینه شهر هوشمند یاد آور نقاط کور و موانع رسیدن به شهر هوشمند خواهد شد. 

رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای شهر اصفهان اظهار کرد: وقتش رسیده باتشکیل یک تیم فنی و اجرایی یک بار برای همیشه مکانیزم عملکرد شهر هوشمند که کارا تر از دیگر کلانشهر ها باشد را تدوین و در فرصت باقی مانده عملیاتی کنیم.

نصیر ملت افزود: امروزه که شروع یک ویروس تمامی فعالیت های شهری و شهروندان را تحت شعاع قرار داده ضرورت گذر از این شرایط استفاده از تکنولوژی روز دنیا است، اما متاسفانه روش مدیریتی به شکلی است که تا درد به استخوان نرسد به دنبال درمان نمی رویم. 

وی تصریح کرد: رییس سازمان وافا زیر نظر مستقیم شهردار است، مدیر سازمان تغییر یافته اما هنوز در اینکه شهرهوشمند تحقق پیدا کند تاثیری نداشته است‌.