• 1400-06-25 15:18
  • کد محتوا:52948
 بودجه استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بکار گرفته شود

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه وظیفه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تنها در حوزه عمرانی نیست، گفت: باید بودجه استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بکار گرفته شود و صنایع بزرگ مانند فولاد مبارکه در این زمینه ورود کنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، غلامحسین صادقیان امروز (پنج‌شنبه 25 شهریورماه) در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان از چند مرکز ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی این شهر، اظهار کرد: برای رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی باید متولیان امر براساس شرح وظایف خود ورود کرده و منابع آن مشخص شود.

وی با بیان اینکه شورا در آستانه تدوین بودجه ۱۴۰۱ شهرداری اصفهان است و اگر بودجه‌ای برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نیاز است تخصیص داده می‌شود، افزود: در کنار مدیریت شهری دیگر دستگاه‌ها به ویژه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز باید منابع مورد نیاز را تامین کنند تا در نتیجه این اقدامات شاهد ارتقای کیفیت زندگی مردم باشیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان به ساختمان در دست احداث مرکز آموزش و توانمندسازی معتادان باغ فدک اصفهان توسط شهرداری اشاره و تصریح کرد: در موضوعات اجتماعی نباید صرفا بار روی دوش شهرداری باشد و لارم است در خصوص نحوه بهره‌برداری از این مجموعه با همکاری دستگاه‌های مربوطه تصمیم‌گیری مناسب شود.

وی ادامه داد: قرار نیست مدیریت شهری در رابطه با بهره‌برداری از مجموعه فدک دخالت کند اما باید جلسات منسجم برای بهره‌برداری از آن تشکیل شود.

صادقیان اضافه کرد: هر کجا قانون مدیریت شهری را موظف کرده باشد، اقدام به ایجاد زیرساخت‌های لازم می‌کنیم و هرکجا از لحاظ قانونی باید وظیفه اداره آن را به عهده بگیریم، اقدام می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی باید وظایف محول شده در چهارچوب قانون و در اولین فرصت به دستگاه‌های مختلف اعلام شود، گفت: رویکرد شورای شهر لیجاد زیرساخت‌های مناسب است و دنبال آنیم که دغدغه فعالان در این زمینه را به بهترین نحو پاسخ دهیم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه وظیفه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استانداری تنها در حوزه عمرانی نیست، افزود: باید بودجه استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بکار گرفته شود و صنایع بزرگ مانند فولاد مبارکه در این زمینه ورود کنند.

وی تاکید کرد: اگر قطب‌های اقتصادی استان کنار یکدیگر قرار بگیرند، یقینا اقدامات مطلوبی برای مردم انجام خواهد شد.