• 1400-08-30 14:33
  • کد محتوا:53454
رئیس جمهور بداند مسئله آب اصفهان یک مشکل ملی است 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رئیس جمهور باید بداند مسئله آب اصفهان یک مشکل ملی است و همه ظرفیت‌های کشور باید برای حل این مشکل به کار گرفته شود. 

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، ابوالفضل قربانی صبح امروز در هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان در بیان تذکرات خود اظهار کرد: حرکت مردم مومن و انقلابی اصفهان در راستای احقاق حق و حیات زاینده‌رود مورد حمایت شورای اسلامی شهر اصفهان است.

وی افزود: اشکالات در مدیریت آب دلایل فراوانی دارد که باید به دور از جنجال‌های سیاسی با آن رفتار شود و اگر با نگاه سیاسی به آن بپردازیم گره‌ کور دیگری به این گره‌ها افزوده می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: رئیس جمهور باید بداند مسئله آب اصفهان یک مشکل ملی است و همه ظرفیت‌های کشور باید برای حل این مشکل به کار گرفته شود. این گرفتاری در فلات مرکزی ایران وجود دارد و به شدت باید از تنش و درگیری بین اقوام و شهرها باید جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: وزرای نیرو و جهاد کشاورزی و در رأس آن رئیس جمهور به این مطلب توجه داشته باشند که یکی از راهکارهای اساسی در حد این مشکل بحث سواپ آب بین چهار استان اصفهان، خوزستان، یزد و چهارمحال و بختیاری است. 

قربانی افزود: در برخی جاها آب از دست می‌رود و از آن خوب استفاده نمی‌شود. این آب‌ها می‌تواند مورد استفاده بهتر قرار گیرد و به مناطقی که با کمبود روبرو هستند تحویل داده شود. هزینه این اقدام توسط دو وزارتخانه قابل تأمین است که در آینده با آمار دقیق و برنامه مشخص به این طرح اشاره می‌کنیم. 

انتهای پیام/