• 1400-08-30 17:03
  • کد محتوا:53455
انعقاد تفاهم نامه همکاری میان مراکز پژوهش‌ مجلس و شورای اسلامی شهر اصفهان 

در این نشست اهم اقدامات انجام شده توسط مرکز پژوهش شورای اسلامی شهر، شهرداری اصفهان و آسیب شناسی روند اجرای پژوهش‌ها مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهاداتی از طرف رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی نژاد، در این جلسه ضمن تاکید بر هم افزایی و همکاری مجموعه نهادهای پژوهشی اظهار کرد: مراکز پژوهشی شورای اسلامی در شهرها علاوه بر اینکه عمر کوتاهی دارد، در هر شهری نیز فضای کارکردی مخصوصی دارد و این مراکز هنوز به یک کل مسنجم و استاندارد تبدیل نشده است در حالی که در بسیاری موارد مردم از نماینده شورای شهر به اندازه یک نماینده مجلس توقع دارند. 

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر در ادامه اضافه کرد با توجه به جايگاه شورا اعضا آن می‌توانند از مقامات مطالبه گری داشته باشند، تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری و هم افزایی بیشتر مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی منعقد می کنیم.  

محمد نورصالحی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این نشست خاطرنشان کرد: قوانین، تصمیمات و اقداماتی که بدون پژوهش انجام شود، موجب ایجاد مشکلاتی برای شهرها می‌شود به طور مثال در حال حاضر شهرهای کشور از جمله اصفهان با مسئله مهاجرت دست به گریبان است، مثل تهران که هر ساله ۲۵۰ هزار نفر به جمعیتش افزوده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: اگر قانون گذاری‌های ما چه در مقیاس کوچک شورای شهر و چه در مقیاس بزرگ یعنی مجلس شورای اسلامی، متکی به مطالعات دقیق و کارشناسی باشد، شاید بخش عمده‌ای از مشکلات حل شود و در این راستا اتصال مراکز پژوهشی برای استفاده از تجارب و مطالعات یکدیگر از اهمیت زیادی برخوردار است.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری میان مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به امضا رسید.

انتهای پیام/