• 1400-09-01 08:39
  • کد محتوا:53457
تعامل با نهادهای شهری و استانی از مهمترین اهداف منشور شورای شهر اصفهان است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه تأکید بر تقویت تعامل با نهادهای مرتبط شهری و استانی از جمله نکات قابل ذکر در منشور شورا است، گفت: براساس این منشور به سمت مدیریت یکپارچه شهری پیش خواهیم رفت.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی نژاد با حضور در برنامه «اینجا اصفهان» با اشاره به تدوین منشور شورا اظهار کرد: در مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان، دغدغه همه اعضای شورا و بخشی از نخبگان جامعه را دریافت کردیم و پس از چندین ویرایش، منشور شورا را تهیه و تدوین کردیم.

وی افزود: پیشنویس این منشور روی پرتال شورا قرار گرفته است و شهروندان و نخبگان می‌توانند درباره این برنامه راه نظرات کارشناسی خود را ارائه بدهند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان درباره محتوای این منشور گفت: اهداف منشور بیشتر مبتنی بر منابع و متون اصلی است و سیاست‌های کلی نظام، قوانین بالادستی، بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست‌های کلی دوره ششم و سیاست‌های موضوعی در ابتدای این منشور تشریح شده است.

وی با بیان اینکه تلاش ما این است که برنامه‌ها و بودجه شهرداری در ۴ سال پیش‌رو، مبتنی بر محتوای منشور باشد، تصریح کرد: شورا مستقل از مصوبات بودجه‌ای شهرداری، در مطالبه‌گری نهادی بر این اصل است که بر اساس منشور قدم بردارد.

نباتی نژاد خاطرنشان کرد: منشور قرار است به صورت کلان، نقشه راه ما باشد. تأکید بر تقویت تعامل با نهادهای مرتبط شهری و استانی از جمله نکات قابل ذکر در این منشور است. هدف این است که در این مسیر به سمت مدیریت یکپارچه شهری پیش برویم.

وی به موضوع آب و مطالبه‌گری مردم اصفهان در این زمینه اظهار کرد: روز شنبه، پس از اجتماع بزرگ و نجیبانه مردم اصفهان کمیسیون ویژه آب در استانداری تشکیل شد. شورای اسلامی شهر نیز به سهم خود در تذکرات، نطق‌ها، رایزنی‌های بین نهادی و حتی در نظر گرفتن اعتبارات به این موضوع پرداخته است

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به مطالبه‌گری‌های شورا برای حل مشکلات اصفهان تصریح کرد: وزیر میراث فرهنگی در روزهای آینده به اصفهان سفر می‌کند که این سفر نیز به دنبال پیگیری‌های اعضای شورای شهر است. ما در حوزه میراث فرهنگی ظرفیت بزرگی دارد که مورد بی توجهی نهادها حتی مردم قرار گرفته است که باید در این زمینه گام جدی و موثر برداریم.

انتهای پیام/