• 1400-09-01 13:15
  • کد محتوا:53461
۸۰۰ نیروگاه خورشیدی به همت بسیج در اصفهان ایجاد می‌شود

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: ایجاد ۸۰۰ نیروگاه خورشیدی از مهمترین اقدماتی است که در حال انجام آن هستیم.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، سردار مجتبی فدا در هجدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: ۴۲ سال پیش امام خمینی (ره) ظرفیتی به نام بسیج را بنیان نهاد که الهی، داوطلبانه و ایثارگرانه بود.

وی افزود: بسیج در ایران بر مبنای خدمت به نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت که در همه این سال‌ها در کمک به دولت‌ها در رویدادها و حوادث مختلف و غیرمترقبه و مردم نقش محوری داشته است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: بسیج در ۲۱ ماه گذشته در بحث مبارزه با کرونا، ضدعفونی کردن، تأمین مواد بهداشتی و غربالگری تلاش بسیاری کرده است.

وی با بیان اینکه با همکاری با دانشگاه علوم پزشکی تا بیستم آذر، درصد تزریق واکسن را به استاندارد جهانی یعنی ۸۰ درصد خواهیم رساند، گفت: به صورت داوطلبانه ۷ مرکز تزریق واکسیناسیون را به شهر اضافه کردیم و ۵۰ درصد ظرفیت واکسیناسیون را در استان بالا بردیم.

سردار فدا با اشاره به سند ۱۰ ساله بسیج که رهبر معظم انقلاب بر اجرای آن تأکید دارند، تصریح کرد: محور اقدامات ما طرح اعتلای بسیج است که به تصویب رهبر معظم انقلاب رسیده و به استان‌ها ابلاغ شده است. ما نیز در استان اصفهان ظرفیت بسیار فراگیری در رده بسیج داریم.

وی ادامه داد: در راستای این سند ۱۰ ساله مسجدمحوری، پایگاه محوری و محله‌محوری را در دستور کار خود قرار دادیم که خدمات مختلفی را در دوره‌های مختلف به مردم ارائه کرده است.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اظهار کرد: برای تاثیرگذاری اقدامات بسیج باید همپوشانی مناسبی بین دستگاه‌های مختلف وجود داشته باشد تا از موازی‌کاری جلوگیری شود. به عنوان مثال در بحث توزیع کمک‌های مومنانه سامانه «مهرکریمانه» را راه اندازی کردیم تا همه دستگاه‌های ذی‌ربط در این سامانه فعالیت خود را وحدت و انسجام ببخشند.

وی با اشاره به رویدادهای هفته بسیج گفت: لایروبی و احیای قنوات، ساخت خانه بهداشت و مراکز درمانی، ایجاد کارگاه‌های خوداشتغالی، ایجاد ۸۰۰ نیروگاه خورشیدی از مهمترین اقدماتی است که در حال انجام آن هستیم.

سردار فدا با اشاره به ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی گفت: ۴۰۰ نیروگاه را به شرق اصفهان اختصاص دادیم که با ۵۰ میلیون وام قرض الحسنه و ۲۰ میلیون آورده فرد، با کمک وزارت نیرو و شرکت برق منطقه‌ای اصفهان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد و درآمد ثابتی برای این خانواده‌ها به دنبال دارد.

وی افزود: در نظر داریم بخشی از اقدامات محرومیت زدایی خود را به مناطق شرقی ببریم تا مهاجرت به شهر اصفهان کاهش یابد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بسیجی در استان اصفهان داریم، گفت: گروه‌های جهادی در رویدادها و اتفاقات مختلف به کمک کشور آمده‌اند و طبق ماموریت‌های بسیج برای خدمت رسانی به مردم اقدام کرده‌اند.

انتهای پیام/