• 1400-09-05 12:05
  • کد محتوا:53489
تعیین تکليف اراضی مالکین‌ ناژوان مطالبه مهم مردم منطقه از مدیریت شهری 

رییس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شهری شورای اسلامي شهر اصفهان با اشاره با بازدید میدانی خود از منطقه ناژوان گفت: تعیین تکليف اراضی مالکین‌ ناژوان، بازگشایی ادامه خیابان باغ فردوس به سمت نیروگاه و  فعال کردن کمیته راهبردی تحقق پذيری ناژوان از مهمترین مطالبات مردم این منطقه بود.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمدرضا فلاح با بیان اينکه منطقه ناژوان حدود ۱۲۰۰ هکتار هست که در حریم واقع شده، اظهار کرد: ناژوان یک منطقه سبز با ظرفیت گردشگری و تفرجگاهی است که در کنار زاینده رود و منطقه ۱۳ نیز قرار گرفته است. 

وی با اشاره به بازدید میدانی خود از این منطقه افزود: در این منطقه شهروندانی ساکن هستند که بدلیل اینکه منازلشان در حریم قرار گرفته متاسفانه از  خدمات عمرانی محروم هستند که همین امر مشکلات عدیده‌ای برای ساکنان ایجاد شده است. 

رییس کمیسیون هوشمندسازی و حمل و نقل شهری شورای اسلامي شهر اصفهان با بیان اینکه معابر ناژوان خاکی بوده که تردد را برای شهروندان سخت کرده، تصریح کرد: ضمن اینکه گرد و غباری که در منطقه ايجاد می‌شود باعث از بین رفتن درختان با قدمت چندین ساله و گاها چند صد ساله شده است. 

وی افزود: همچنین عدم مطالعات ترافیکی و معضلات ترافیکی که مخصوصا پنجشنبه ها و جمعه‌ ها در ناژوان بوجود آمده و مشکلاتی را برای سکنه ناژوان و خیابان باغ فردوس و منطقه ۱۳ بوجود آورده است. 

فلاح با اشاره به مهمترین مطالبه مردم منطقه ناژوان گفت: مشکلات روشنایی در معابر ناژوان، درخواست اهالی جهت آسفالت معابر، رسیدگی به مسائل فرهنگی و اجتماعی ناژوان، تعیین تکليف اراضی مالکین‌ ناژوان، بازگشایی ادامه خیابان باغ فردوس به سمت نیروگاه و در نهایت فعال کردن کمیته راهبردی تحقق پذيری ناژوان از مهمترین مطالبات مردم این منطقه بود. 

وی خاطرنشان کرد: بهرحال منطقه ناژوان تنفس گاه شهر اصفهان است و می‌طلبد که دستگاه‌های مرتبط در حفظ و حراست ناژوان با اولویت رفع معضلات ساکنین کوشا باشند و جزو دغدغه ای اصلی آنها باشد . 

انتهای پیام/