• 1400-09-05 13:06
  • کد محتوا:53491
گفت‌وگو با مردم به گفتمان شهری اصفهان تبدیل می‌شود

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مشارکت مردم در سیاست‌گذاری‌ها با ابتکار مدیریت شهری جدید از یک رویداد به سازوکار مداوم و مستمر یعنی باشگاه شهراندیشان تبدیل خواهد شد.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، مصطفی نباتی‌نژاد در پنل تخصصی بررسی برنامه جامع شهر اصفهان در رویداد "شهر برنامه" اظهار کرد: مشارکت مردم در تدوین برنامه جامع شهر اصفهان نوید این موضوع را می‌دهد که گفت‌وگوها میان مردم و مدیریت شهری مبتنی بر سیاست‌های جدید تبدیل به گفتمان شود، همچنین مشارکت مردم در سیاست‌گذاری‌ها با ابتکار مدیریت شهری جدید از یک رویداد به سازوکار مداوم و مستمر یعنی باشگاه شهر اندیشان  تبدیل خواهد شد.

وی بیان کرد: مشارکت مردم در باشگاه شهراندیشان مقطعی نیست و نخبگانی که صاحب‌نظر هستند در هر تصمیم شورا به عنوان عقل منفصل قلمداد می‌شوند بنابراین این نهادسازی مبارک را در شهر دنبال خواهیم کرد.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه سیاست‌های شورای ششم را در مرکز پژوهش‌ها دنبال می‌کنیم، ادامه داد: طرح‌های جامع قبل باید مرور شود زیرا در زمان خود با حساسیت و دلسوزی نوشته شده اما ممکن است خطاهایی داشته باشد بدین سبب ورق زدن تاریخ، خود به تنهایی وجهه یادگیری دارد.

وی بیان کرد: مطالعات تحقق‌پذیری در کشور درباره هیچ‌کدام یک از اسناد وجود ندارد؛ به‌طور مثال در برنامه‌ای که در سال ۶۷ تدوین شده بود، افقی برای جمعیت و اقتصاد مشخص شده که باید تحقق‌پذیری آن سال به سال انجام می‌شد.

نباتی‌نژاد تاکید بر اینکه نگران گسست‌ها هستیم، اضافه کرد: همه ما دغدغه شهر و سرزمین خود را داریم اما گاهی اعتقادی به گفت‌وگو نداریم و با مختصات فکری خود به موضوعات نگاه می‌کنیم لذا گسست‌های نسلی، قومی و قشری در جامعه پدید می‌آید.

وی با انتقاد از رسانه‌هایی که گسست‌ها را توسعه می‌دهند، تاکید کرد: رسانه‌ها باید در مسئولیتی که دارند امانتدار باشند و پیام فرستنده را به‌طور کامل به شنونده و مخاطبان خود منتقل کنند.

انتهای پیام/