• 1400-01-15 15:13
  • کد محتوا:2183

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از شهردار و معاونت حمل‌ونقل شهرداری درخواست جدی دارم که هرچه سریع‌تر نسبت به راه‌اندازی سامانه حمل‌ونقل معلولان شهر که ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز آن اعتبار اختصاص یافته، اقدام کنند.

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، کوروش محمدی امروز (یکشنبه) در یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، با تقدیر از مدیران و کارکنان شهرداری در تمام سطوح خدماتی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی برای اداره شهر در یک سال گذشته که همراه با بحران کرونا بود، اظهار کرد: در این مدت اتفاقات خوبی در حوزه اجتماعی کلانشهر اصفهان رخ داده که قابل انکار نیست.

وی افزود: بیش از یک هزار عنوان برنامه فرهنگی و اجتماعی در ایام نوروز در سطح مناطق برگزار شده و ظرفیت‌های فیزیکی و مجازی که در اختیار شهرداری بود برای برگزاری برنامه‌های هدفمند و تأثیرگذار به‌کار گرفته شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با تقدیر از تلاش‌هایی که در حوزه اجتماعی و شهروندی اصفهان شده است، تصریح کرد: کمتر ساعتی در طول تعطیلات نوروز را گذراندیم که اثری از اقدامات فرهنگی، اجتماعی و شهروندی در شهر نباشد و این همت جای تقدیر دارد.

وی ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر و توزیع تبلت‌ها میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت را دو اتفاق مهم مدیریت شهری در آستانه نوروز دانست و ادامه داد: در روزهای پایانی سال گذشته، شاهد همت خیرین، مردم و بسیج محلات در کنار شهرداری مناطق ۱۰،۱۴، ۱۲، چهار و شش بودیم تا هیچ کارتن‌خوابی در شهر نباشد و همگی آنها ساماندهی شدند.

محمدی اضافه کرد: جمع‌آوری این افراد درمان موقت است و معضل کارتن‌خوابی نیاز به درمان اساسی‌تر دارد؛ در سال ۹۹ این پدیده در حواشی شهر وجود داشت که امیدواریم اولویت رسیدگی در سال جاری برای تمام مسئولان استان در این خصوص به‌وجود آمده و در کنار سایر دغدغه‌ها، به این مسئولیت نیز توجه شود.

وی این پدیده را زیبنده شهری که دارای فرهنگ و ارزشی والا در کشور است ندانست و اظهار کرد: با سرانجام رسیدن اجرای پروژه مرکز جامع آموزش و توانمندسازی افراد آسیب‌دیده اجتماعی، می‌توان اهتمام جدی در این زمینه داشته و شاهد ساماندهی دائمی افراد بی‌خانمان شهر باشیم؛ در این خصوص از انجمن‌های مردم‌نهادی که در ساماندهی زنان آسیب‌دیده اجتماعی سختی‌های بسیاری متحمل شدند تقدیر می‌کنم.

رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: از شهردار و معاونت حمل‌ونقل شهرداری درخواست جدی دارم که هرچه سریع‌تر نسبت به راه‌اندازی سامانه حمل‌ونقل معلولان شهر که ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز آن اعتبار اختصاص یافته، اقدام کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری شهردار اصفهان، این سامانه که پیش از دی‌ماه سال گذشته فرایند راه‌اندازی آن آغاز شده، تا یک یا دو هفته آینده به سرانجام برسد.